Kadra

AK2

Przemysław Strączek (gitara elektryczna, gitara klasyczna, gitara basowa)

Gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, aranżer, pedagog.  Ukończył studia pedagogiczno – muzyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz Instytut Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie w 2001 i 2003 roku oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku.  Jest finalistą ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition organizowanego przez College of Music, Mahidol University of Salaya w Bangkoku. W 2013 roku otrzymał nagrodę specjalną za osiągnięcia w dziedzinie kultury przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych w Polsce, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA i Tajlandii, Singapurze, Chinach i Malezji. Jest autorem podręcznika dla gitarzystów jazzowych pt. “Elementarne zasady improwizacji jazzowej na gitarze cz. I i cz. II”. W 2008 roku został uhonorowany Indywidualną Nagrodą Miasta Jastrzębie Zdrój za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W 2015 roku otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki.

Joanna Spandel foto

Joanna Spandel (śpiew)

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu prof. Krystyny Świder, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie, w klasie śpiewu prof. Jacka Ozimkowskiego, PSM I i II st. w Rybniku, w klasie skrzypiec i altówki. Jest śpiewaczką operową, obdarzoną lirycznym sopranowym głosem o ciepłym, przyjemnym brzmieniu. Poszerzała swoje umiejętności wokalne w zakresie muzyki musicalowej w Szkole Musicalowej “Controscena” w Lazise we Włoszech (gdzie prowadziła warsztaty klasycznej emisji głosu), a muzyki rozrywkowej pod okiem nauczycieli NVP w Gliwicach i Krakowie. Podczas swojej kariery zawodowej współpracowała między innymi: z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią Krakowską, Chórem Opery w Hamburgu. Nagrała solowe partie na wielu płytach. Obecnie jest nauczycielem śpiewu klasycznego i rozrywkowego; prowadzi zajęcia z emisji głosu dla chórów i zespołów wokalnych. Współpracuje z polskimi kompozytorami i muzykami m.in. Henrykiem Janem Botorem. W 2018 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Poza śpiewaniem tańczy flamenco, jeździ na rowerze górskim po Enduro
Trailach, uwielbia czytać i grać w gry planszowe.

Bielsko3

Robert Czech – (fortepian, instrumenty klawiszowe)

Pianista jazzowy, pedagog, aranżer, kompozytor, założyciel i leader zespołu Sound Smuglers, absolwent Akademii Muzycznej Instytutu Jazzu w Katowicach. Jest Laureatem “Fryderyka 2007″ z zespołem Carrantuohill za płytę “Session Natural Irish Jazz”. Koncertował w wielu krajach świata z wieloma muzykami m.in. z Urszulą Dudziak, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Markiem Raduli, Krzysztofem Ścierańskim i Bernardem Maselim.

IMG_0008

Karol Niezgoda (perkusja)

Karol Niezgoda perkusista, nauczyciel, pasjonat muzyki absolwent Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego. Swój kunszt artystyczny przez wiele lat nabywał pod okiem wybitnego perkusisty i kompozytora Mirosława Muzykanta. Jest także absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Współpracował z wieloma artystami o obszernym spektrum stylistycznym począwszy od rocka, przez muzykę klasyczna i na teatrze kończąc. Prócz działalności koncertowej i studyjnej prowadził także warsztaty perkusyjne w wielu jednostkach o charakterze kulturalnym lub oświatowym. Jest także założycielem zespołu Perkusyjna Banda, w którym angażuje młodych adeptów do twórczości perkusyjnej oraz występów scenicznych.