O nas

Studium Muzyczne Music Point to placówka artystyczna założona w 2009 roku przez Przemysława Strączka muzyka jazzowego z Jastrzębia-Zdroju. Jak wspomina, kiedy chciał się uczyć gry na gitarze w latach 90 nie było takiej możliwości ze względu na brak kadry w mieście. Pierwszym jego nauczycielem był pianista. Te przesłanki spowodowały, że utworzył Music Point, szkołę, która dopasowuje się indywidualnie do potrzeb ucznia jednocześnie wskazując mu możliwości rozwoju.

W czasie swojej już wieloletniej działalności przez Music Point przewinęło się ponad 250 słuchaczy. Wielu z nich dzisiaj uczestniczy w życiu muzycznym, zakłada swoje zespoły, gra w zespołach profesjonalnych, występuje w muzycznych programach telewizyjnych nie tylko w Polsce ale i za granicą, czy podejmuje studia muzyczne. Warto wymienić osoby, które uczestniczyły i uczestniczą w naszych zajęciach a teraz osiągają swoje sukcesy: Paulina Goranov, Agnieszka Król, Martyna Kowalczyk, Grzegorz Bocz, Maciej Szczepanik, Łukasz Sowa, Jakub Kempe, Vimala Vaidyan, Jakub Kręcichwost, Natalia Matuszewska, Izabela Ostrzołek, Jagoda Komorek, Karolina Woźniak.

Szkoła ukierunkowana jest na indywidualne i zespołowe kształcenie artystyczne dzieci, młodzieży szkolnej oraz osoby dorosłe w zakresie śpiewu i gry na różnych instrumentach muzycznych tj: gitara, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, fortepian. Nauka odbywa się pod okiem bardzo doświadczonych muzyków i pedagogów, którzy przekazują wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Adepci Music Point zdobywali liczne nagrody w wielu konkursach muzycznych rangi ogólnopolskiej jak i międzynarodowej, byli uczestnikami programów telewizyjnych tj. “Bitwa na głosy”, Must Be The Music, The Voice of Bulgaria, X Factor. Można ich usłyszeć na wielu scenach. Dodatkowo studium organizuje warsztaty przy współpracy z instytucjami miejskimi. W okresie swojej działalności zorganizowano warsztaty z muzykami z Włoch, Wielkiej Brytanii, USA i Hongkongu.

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia odbywają się w klasach:

• w klasie śpiewu – nauczyciel: Joanna Spandel
  • w klasie gitary klasycznej, akustycznej i elektrycznej –  nauczyciel: Przemysław Strączek
  • w klasie fortepianu i instrumentów klawiszowych – nauczyciel: Robert Czech.
  • w klasie perkusji – nauczyciel: Karol Niezgoda
  • w klasie gitary basowej – nauczyciel: Przemysław Strączek
  • w klasie fortepianu/pianina dla dzieci w wieku przedszkolnym –  nauczyciel: Robert Czech
  • gitary klasycznej dla najmłodszych – nauczyciel: Filip Kuczak

Studium Music Point specjalizuje się przede wszystkim w indywidualnym kształceniu muzycznym, co wpływa na jakość edukacji. Dodatkowo organizowane zajęcia zespołowe (zespół wokalny, gitarowy, instrumentalny, instrumentalno-wokalny) są dopełnieniem nabywanych umiejętności i pozwalają szerzej rozwijać swoją grę jak i cieszyć się w pełni muzyką.

W każdym semestrze odbywa się tzw. koncert semestralny, na którym uczniowie prezentują nabyte umiejętności. Ponadto studium umożliwia słuchaczom uczestniczenie w warsztatach muzycznych, organizowanie koncertów, występów podczas różnych uroczystości na terenie miasta w celu obycia się ze sceną.

Poza nauką gry na instrumentach oraz śpiewu, studium kształci także w zakresie teorii muzyki i gry zespołowej.

Zajęcia odbywają się na ulicy Aleja Jana Pawła II 8 w Jastrzębiu-Zdroju obok Hali Widowiskowo-Sportowej

Przy budynku znajduje się przystanek autobusowy i parking.