O nas

Studium Muzyczne Music Point to placówka artystyczna założona w 2009 roku przez Przemysława Strączka muzyka jazzowego z Jastrzębia-Zdroju. Jak wspomina, kiedy chciał się uczyć gry na gitarze w latach 90 nie było takiej możliwości ze względu na brak kadry w mieście. Pierwszym jego nauczycielem był pianista. Te przesłanki spowodowały, że utworzył Music Point, szkołę, która dopasowuje się indywidualnie do potrzeb ucznia jednocześnie wskazując mu możliwości rozwoju.

W czasie swojej już wieloletniej działalności przez Music Point przewinęło się ponad 200 słuchaczy. Wielu z nich dzisiaj uczestniczy w życiu muzycznym, zakłada swoje zespoły, gra w zespołach profesjonalnych, występuje w muzycznych programach telewizyjnych nie tylko w Polsce ale i za granicą, czy podejmuje studia muzyczne. Warto wymienić osoby, które uczestniczyły i uczestniczą w naszych zajęciach a teraz osiągają swoje sukcesy: Paulina Goranov, Agnieszka Król, Martyna Kowalczyk, Grzegorz Bocz, Maciej Szczepanik, Łukasz Sowa, Jakub Kempe, Vimala Vaidyan, Natalia Matuszewska, Izabela Ostrzołek, Jagoda Komorek, Karolina Woźniak.

Szkoła ukierunkowana jest na indywidualne i zespołowe kształcenie artystyczne dzieci, młodzieży szkolnej oraz osoby dorosłe w zakresie śpiewu i gry na różnych instrumentach muzycznych tj: gitara, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, fortepian. Nauka odbywa się pod okiem bardzo doświadczonych muzyków i pedagogów, którzy przekazują wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Adepci Music Point zdobywali liczne nagrody w wielu konkursach muzycznych rangi ogólnopolskiej jak i międzynarodowej, byli uczestnikami programów telewizyjnych tj. “Bitwa na głosy”, Must Be The Music, The Voice of Bulgaria, X Factor. Można ich usłyszeć na wielu scenach. Dodatkowo studium organizuje warsztaty przy współpracy z instytucjami miejskimi. W okresie swojej działalności zorganizowano warsztaty z muzykami z Włoch, Wielkiej Brytanii, USA i Hongkongu.

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia odbywają się w klasach:

• w klasie śpiewu – nauczyciel: Joanna Spandel
  • w klasie gitary klasycznej, akustycznej i elektrycznej –  nauczyciel: Przemysław Strączek
  • w klasie fortepianu i instrumentów klawiszowych – nauczyciel: Robert Czech.
  • w klasie perkusji – nauczyciel: Karol Niezgoda
  • w klasie gitary basowej – nauczyciel: Przemysław Strączek
  • w klasie fortepianu/pianina dla dzieci w wieku przedszkolnym –  nauczyciel: Robert Czech
  • gitary klasycznej dla najmłodszych – nauczyciel: Filip Kuczak

Studium Music Point specjalizuje się przede wszystkim w indywidualnym kształceniu muzycznym, co wpływa na lepszą jakość edukacji. Dodatkowo organizowane zajęcia zespołowe (zespół wokalny, gitarowy, instrumentalny, instrumentalno-wokalny) są dopełnieniem nabywanych umiejętności i pozwalają szerzej rozwijać swoją grę jak i cieszyć się w pełni muzyką.

W każdym semestrze odbywa się tzw. koncert semestralny, na którym uczniowie prezentują nabyte umiejętności. Ponadto studium umożliwia słuchaczom uczestniczenie w warsztatach muzycznych, organizowanie koncertów, występów podczas różnych uroczystości na terenie miasta w celu obycia się ze sceną.

Poza nauką gry na instrumentach oraz śpiewu, studium kształci także w zakresie teorii muzyki i gry zespołowej.

Zajęcia odbywają się na ulicy Aleja Jana Pawła II 8 w Jastrzębiu-Zdroju obok Hali Widowiskowo-Sportowej

Przy budynku znajduje się przystanek autobusowy i parking.